з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Унікальний провінційний Самбір

Унікальний провінційний Самбір

Юрій Свитак
Регіональний менеджер у Львові

Лише за 75 кілометрів від столиці Західної України – Львова – розташувалося маленьке провінційне містечко Самбір. Тут вузенькі вулички, немає великих площ, а різнокольорові будиночки тісно туляться один до одного та прикрашають місто. Впевнені, що навіть не всі жителі України знають про його існування. А даремно!

Це простакувате, на перший погляд, містечко розкриє багато цікавого для любителів історії, архітектурних пам’яток, прихильників релігії; зачарує європейським колоритом і навіть полонить фанатів класичної музики. Тут кожен храм і кожна церква, та й кожна інша старовинна будівля має свою неповторну історію.

У Самборі працює залізнична станція, на яку прибувають потяги з Києва та Львова, тому дістатися до міста буде нескладно. Але для максимальної мобільності ми в 7Cars рекомендуємо вам орендувати авто у Львові (відстань до Самбора – близько 75 км), у Дрогобичі (відстань – трохи більше 30 км) або в іншому зручному для вас місті. З орендованою машиною маршрут вашої поїздки ніяк не обмежений: наприклад, прямо з Самбора ви можете вирушити в захопливу подорож Карпатами або відвідати пам’ятки Івано-Франківська, дорогою заглянувши на курорти Трускавець і Моршин.

Місто починається з ратуші. Самбірська ратуша побудована в епоху Ренесансу і вважається однією з найкрасивіших в Україні.

Самбірська ратуша

Спочатку ратуша була дерев’яною, потім у 1580 році на її місці була побудована кам’яна. Але кам’яні стіни не врятували від пожежі – через півстоліття вона згоріла. Уціліли тільки підвальні приміщення; вони й стали основою для спорудження сучасної ратуші. Прикрашає будинок годинник роботи Гейнца – празького майстра. Від ратуші начебто розбігаються в різні боки старовинні споруди, костели, церкви, монастирі.

Ось греко-католицька церква. Нічим особливим, на перший погляд, не відрізняється від тисяч таких самих українських церков. Але це тільки на перший погляд: при ближчому знайомстві виявляється, що тут зберігаються святині.

Греко-католицька церква у Самборі

Парафіяни церкви розповідають легенду, згідно з якою образ Самбірської Богоматері був написаний самим євангелістом Лукою. Доставили цю ікону в місто грецькі купці. Але в якийсь момент вона так заблищала, що купці, ледь не осліпнувши, змушені були залишити її саме на цьому місці. У 1940 році образ дивним чином зник, і не менш дивно знову з’явився у 1997 році. Де і хто всі ці роки приховував ікону, так і не вдалося з’ясувати. Або ж місцеві старожили не хочуть розповідати про це чужинцям-туристам. Єдине, в чому вони точно впевнені – чудотворна ікона зберігає спокій і розмірене життя містечка.

Ще одна святиня, що зберігається тут – мощі Святого Валентина. Часто до мощів приходять закохані пари, будують плани на наповнене коханням спільне життя, мріють про прекрасне майбутнє. Місцеві священники стверджують, що мрії збуваються, і супроводжують свої запевнення численними розповідями. Вірити в це чи ні, кожен вирішує сам. Одне можна сказати точно: відвідування цього спокійного невеликого храму дає умиротворення та пробуджує почуття любові до ближнього.

Гордістю жителів містечка є чеський орган. Цей шедевр був створений умільцями чесько-австрійської фірми Gebruder Rieger. Орган встановили в колишньому костелі, і з 1935 року чудове звучання цього інструменту заворожує відвідувачів.

Орган у Самборі

Фахівці відзначають чудову акустику в цих стінах, а музиканти – величезний потенціал інструменту. Концерти проводяться в суботу; сюди приїжджають відомі музиканти зі Львова.

Зроблено органний зал у стінах костелу бернардинців, який входив у монастирський комплекс, побудований у 1698 році. Зараз споруди цього комплексу пристосовані під потреби городян. Крім органного залу тут розташоване Самбірське училище культури.

Самбір – це місто з неповторною аурою, багатою історією і різноманітною архітектурою. Провівши тут лише один день, ви обов’язково захочете повернутися сюди знову!

Залишити відгук