з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 35.5 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Просторами історичного Чигирина

Просторами історичного Чигирина

Костянтин Єгоров
Менеджер по роботі з клієнтами

Багато сторінок історії пов’язано з містом Чигирин. Саме тут знаходився центр козацької держави: перша українська столиця за часів Богдана Хмельницького.

1648 рік… Під Замковою горою в Чигирині «виросла» резиденція Великого Гетьмана, де він правив майже 10 років. Будучи зруйнованою турками в 1678 році, сьогодні «Резиденція Богдана Хмельницького» відновлена. Це відома історико-архітектурна пам’ятка Черкаської області та всієї України.

Chigirin-3

Що подивитися в Чигирині?

На території комплексу – споруди білого кольору з червоними дахами й маленькими вікнами. Центр резиденції – це гетьманський палац. Знаходиться він в оточенні військової канцелярії, скарбниці, хатини козацької охорони та в’їзної вежі.

Хоча відновлена ​​резиденція в наш час, її не відрізнити від справжніх хоромів гетьмана. І екстер’єр, і інтер’єр відображають дійсність епохи Богдана Хмельницького. Комплекс є зразком українського бароко. Для цього стилю характерний світлий колір, урочистість і оригінальність форм. У резиденції можна також побачити старовинні предмети. Прогулюючись тут, буде цікаво уявити, як жили раніше козацькі старшини.

Багато хто приїжджає в Чигирин, щоб зануритися в минуле, гуляючи стежками доглянутого дворика серед зелених кущів і яскравих кольорів. Резиденція нагадує невелике містечко.

Chigirin-5

Відвідавши комплекс, не можна пройти повз Петропавлівської церкви, що знаходиться поруч, а також не піднятися на Замкову гору, щоб поклонитися пам’ятнику Богдану Хмельницькому. Величезний меморіал підноситься над резиденцією.

Тим, хто цікавиться історією і життям правителя, варто заглянути також у Суботів (7 км від Чигирина). У цьому мальовничому селі розташовувався сімейний маєток Хмельницьких, який гетьман отримав у спадок від батька. Споруда була оточена оборонними валами й баштами. На жаль, він був знищений польською шляхтою. Але зараз можна побачити руїни володіння, вкриті великим павільйоном.

Chigirin-6

Біля маєтку, за наказом Богдана Хмельницького, в 1653 році була зведена Церква святого Іллі, силует якої багатьом знайомий за зворотним боком купюри в 5 гривень. Вона, як і резиденція, заворожує своїм стилем. Тут і поховали гетьмана в 1657 році.

Чигирин – це один з головних туристичних центрів України, який однозначно варто відвідати. Незважаючи на те, що Резиденція Богдана Хмельницького являє собою реконструйований комплекс, атмосфера там особлива – вона збереглася ще з козацьких часів! Ця поїздка не залишить байдужими тих, хто вважає, що історію недостатньо вивчати зі сторінок книг – її треба побачити й відчути.

Як дістатися до Чигирина?

Доїхати до Чигирина з Києва можна автобусом – прямим рейсом або з пересадкою в Черкасах. Шлях довжиною в 250 км займе трохи більше 4 годин. Але якщо ви хочете провести подорож з комфортом і самостійно регулювати маршрут, то кращий вибір – це оренда автомобіля від 7Cars. Ми підготували для вас безліч машин різних марок і моделей у відмінному технічному стані.

Дорога в Чигирин зі столиці знаходиться в досить непоганому стані, тому для такої поїздки ви можете взяти напрокат звичайний седан або універсал. А ось якщо плануєте їхати з боку Дніпра або Полтави, то рекомендуємо орендувати кросовер або навіть позашляховик, оскільки на деяких ділянках траси великі ями – зовсім не рідкість.

Нижче ми підібрали для вас декілька автомобілів, які відмінно підійдуть для такої подорожі. Якщо у вас залишаться питання – зателефонуйте нашому менеджеру, і він обов’язково вам допоможе.

Найкращі авто для поїздки у Чигирин

Новинка!
Знижка! 15%
Знижка! 20%
Суперціна
Новинка!

Залишити відгук