з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Тернопільські печери: репортаж із підземелля

Тернопільські печери: репортаж із підземелля

Юлій Лечехліб
Співзасновник компанії

Для того, щоб насолодитися виглядом дивовижних і надзвичайно стародавніх кристалів, зовсім необов’язково їхати за тридев’ять земель. Тернопільська область України буквально вся пронизана глибокими підземними лабіринтами й гіпсовими печерами. Більшість з них з’явилися мільйони років тому в результаті природних процесів. Це сталося в той самий період, що й формування Карпатських гір.

Ідеально чисте повітря і різнокольорові кристали – тернопільські печери за своєю красою є унікальною пам’яткою України. Вони не мають аналогів у жодному з куточків Землі. У Тернопільській області їх налічується так багато, що пошук і відвідування найдивовижніших з них виявляється досить непростим завданням. Тому ми в 7Cars підготували для вас свою добірку.

Пам’ятайте! Відвідування печер – одна з найбільш екстремальних туристичних розваг. Робити це без спеціального спорядження небезпечно. З цієї причини досвідчені спелеологи радять обов’язково брати з собою каску, ліхтарик, рукавички й комбінезон.

Печера Млинки

Однією з найбільш популярних і красивих є печера Млинки. І вона ж – одна з найбільш екстремальних. Розташована біля села Залісся Чортківського району (85 км від Тернополя і 16 км від районного центру).

Відвідувати ці гіпсові підземелля без провідника не варто, оскільки їхня загальна протяжність становить понад 40 км. Тому вхід у Млинки тримається закритим. А ціна екскурсії разом з вартістю спецодягу досить невелика – 125 гривень або 5 доларів США.

Екскурсоводи-спелеологи стверджують: отримати повноцінне уявлення про те, що собою являє така печера, можна, лише побачивши її на власні очі.

Для туристів, охочих пройтися по природних лабіринтах Млинків, є відразу кілька маршрутів. Існують ті, які не потребують спеціальної підготовки; інші ж виявляються складними й довготривалими. Наприклад, одна з найцікавіших ділянок печери Млинки – перехід через Голову буйвола. Його відвідування вимагає від туриста достатньої фізичної підготовки.

Для того, щоб побачити дивовижні кам’яні кольорові кристали, вам доведеться подолати чимало перешкод: перелазити через величезні камені, протискуватися в маленьких ущелинах між кам’яними брилами. Але в цьому і є весь смак відвідування практично будь-яких печер. А побачене стане гідною нагородою: гіпсові кристали захоплюють кожного своєю строкатістю і різноманітністю забарвлення, яка буває жовтувати, білим та сірим. Екскурсоводи-спелеологи не радять туристам торкатися руками до цих витворів природи, оскільки навіть від легкого людського дотику вони можуть загинути.

Печера Млинки

Буквально у кожної зали й навіть каменя в цій печері є своя назва. Зокрема, один із каменів, що виділяється гладкістю, називається Равликом. А досягнувши фінішу одного з найскладніших маршрутів і постукавши по кам’яним склепінням, можна почути голос Царських воріт.

На додаток до всього, у туристів є можливість покататися на Козацьких гірках, подолати Тещин зуб, взяти участь у «бігах тарганів» на колінах і зустрітися з кажанами. До речі, саме кажани допомогли спелеологам відкрити деякі зали печери: ці тварини чудово орієнтуються в тунелях і проникають у найвіддаленіші куточки.

Печера Вертеба

Ще однією печерою, на яку варто звернути увагу, є Вертеба. Просуватися по ній набагато простіше. Та й знайти її можна досить легко: у якості орієнтира виступає село Більче-Золоте (108 км від Тернополя або 84 км від Чернівців).

Ця печера є справжнім музеєм, розташованим під землею. Знайдений тут керамічний посуд і знаряддя праці належали ще трипільцям. За п’ять тисяч років, що минули з моменту зникнення трипільської цивілізації, умови (температура і вологість) в самій печері нітрохи не змінилися, що дозволило зберегти всі атрибути життя трипільців в ідеальному стані. Протягом годинної екскурсії лише за 1 долар ви зможете дізнатися про те, як стародавні жителі готували їжу, у що вони одягалися і в кого вірили. Для зручності відвідувачів печера забезпечена освітлювальними приладами. Це дає можливість відвідати її як дітям, так і людям старшого віку.

Печера Вертеба

Для того, щоб дізнатися більше про Трипілля, сюди приїжджають навіть студенти-археологи з США. Вчені вважають цю печеру дуже цінною, оскільки, на їхню думку, схожого місця в світі просто немає. Адже в ній усе ще можна знайти скам’янілості, які стосуються неолітичного періоду.

Кришталева і Оптимістична

Ці дві печери розташовані недалеко одна від одної, а також від містечка Борщів. Дорога від обласного центру сюди складе близько 115 км. У Кришталевій печері можна насолодитися приголомшливими видами: адже 23 км її стін покриті різнокольоровими кристалами.

Оптимістична – найдовша печера Європи і одна з найбільш протяжних у світі. Сумарна довжина її ходів становить 260 км, але вони ще не до кінця досліджені. Тут можна помилуватися сталактитами і сталагмітами, записавшись на екскурсію тривалістю 2 або 4 години. А для досвідчених і підготовлених туристів є й більш тривалі вилазки.

Печера Оптимістична

Усі ці печери розташовані в південній частині Тернопільської області. Якщо вам захочеться відвідати їх всі, то зупинитися можна в уже згаданих містах Чортків або Борщів. Зручніше за все буде пересуватися на автомобілі. А якщо у вас немає особистого авто, то компанія 7Cars завжди рада допомогти: у нас ви можете орендувати машину в Тернополі або іншому місті України за розумною вартістю.

Відвідавши печери на Тернопільщині, ви зможете не тільки насолодитися надзвичайною красою української природи, а й перейнятися культурою колишніх мешканців цих земель. Бажаємо вдалих подорожей!

Кращі автомобілі для поїздки до печер

Дороги в Тернопільській області не скрізь в ідеальному стані, а місцями вам захочеться звернути з траси, щоб оглянути місцеві краєвиди. Тому радимо орендувати для цієї подорожі надійні авто з хорошою прохідністю. Ми підібрали для вас кілька таких моделей нижче. Для поїздок із великою компанією також зверніть увагу на мінівени.

Знижка! 10%

Залишити відгук

Артем
23.10.2021

Чудова стаття, не знав, що така печера є

Відповісти