з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
«Софіївка»: історія любові, увічнена в парку

«Софіївка»: історія любові, увічнена в парку

Юлій Лечехліб
Співзасновник компанії

Любов змушує людей робити божевільні вчинки. Саме це почуття стало причиною виникнення багатьох пам’яток, одна з яких розташувалася в центрі України.

У містечку Умань, на відстані 200 км від Києва, знаходиться парк “Софіївка”, що був споруджений магнатом Потоцьким для своєї дружини Софії 220 років тому.

Фонтан у парку Софіївка

Ким була Софія?

Софія Глявоне, гречанка за походженням, з’явилася на світ 12 січня 1760 року в Бурсі (Османська Імперія). Коли малечі виповнилося 12 років, сім’я вирішила переїхати до Стамбула, однак батько раптово помер. Залишившись у величезному місті з двома дітьми на руках (у Софії ще була сестра) і без грошей, мати зважилася продати дівчаток представникам тодішньої влади.

На щастя, на дівчину звернув увагу польський посол, який викупив її і забрав до Польщі. Але в цю країну Софія так і не доїхала…

Парк Софіївка

Заїхавши в Кам’янець-Подільський по дорозі, гречанка зустріла сина коменданта фортеці Юзефа Вітта, який від неї втратив голову. Незабаром пара одружилася без благословення батьків.

Молода сім’я багато подорожувала, відвідавши Варшаву, Париж, Санкт-Петербург. Де б не з’являлася красуня, вона всіх зводила з розуму. Так, є відомості, що її пов’язували романтичні відносини з польським королем і навіть з Потьомкіним. Саме після смерті останнього відбулася доленосна зустріч зі Станіславом Потоцьким.

Як зароджувалася любов

У 1791 році Софія відвідала бал у Яссах, де й зустріла магната Потоцького. Незважаючи на заміжжя і трьох дітей, вона вирішила завоювати його серце. Втім, Станіслав теж був одружений і мав 11 нащадків зі своєю дружиною Юзевіною.

План першої красуні був успішним: між парою зав’язалися відносини, і вони вирішили порвати зі своїми сім’ями. Що стосується Софії, то Потоцький заплатив Юзефу більше 2 мільйонів злотих, таким чином, по суті, купивши грекиню.

З розлученням польського багатія все було набагато складніше: дружина шантажувала Станіслава, обіцяючи залишити без грошей. Але через 7 довгих років цей шлюб все ж закінчив своє існування, і закохані обвінчалися в 1798 році.

Парк Софіївка

Історія створення парку

17 червня 1795 року Софія гостювала у своєї подруги Гелени Радзивілл, де остання хвалилася парком “Аркадія”. Після цієї зустрічі гречанка натякнула Потоцькому про те, що їй також хотілося б мати свою територію, де вона змогла хоча б подумки повертатися в рідну Грецію.

Закоханий багатій вирішив виконати заповітне бажання своєї коханої, зробивши вибір на користь земель у місті Умані, де протекла річка Кам’янка. Ім’я майбутнього дітища було вибрано відразу – «Софіївка».

План пам’ятки створювався Людвігом Мецелем, польським інженером: саме під його керівництвом тисячі кріпаків «з нуля» зводили новий рельєф, наповнюючи його каньйонами, гротами, водоспадами і рукотворними басейнами, а також більш ніж 3000 екзотичних рослин з усього світу.

У 1800 році готовий парк був представлений Софії: тут вона відчувала себе як вдома, адже кожен куточок цього подарунка був оформлений у стилі грецької міфології і прикрашений скульптурами її головних героїв.

Скульптури у парку Софіївка

Сумний фінал любовної історії

Але не довго велелюбна гречанка раділа парку: через кілька років вона закрутила роман зі своїм пасинком Єжи, який був молодший за неї на 16 років. Дізнавшись про це, Станіслав помер від серцевого нападу у віці 53 років.

Що стосується самої зрадниці, то її життя різко змінилося: улюблений син Мечеслав викрав усі коштовності й вигнав матір з маєтку, розташованого в Тульчині. Решту свого життя Потоцька спокутувала минулі гріхи.

«Софіївка» сьогодні

Щороку парк відкриває свої ворота для мільйонів туристів з усього світу, дозволяючи насолодитися рукотворним дивом і зануритися в світ грецьких міфів. Рекомендуємо відвідати його і вам!

Пейзаж парку Софіївка

Пейзаж парку Софіївка

Кращі авто для поїздки до «Софіївки»

Щоб дорога до «Софіївки» була швидкою і комфортною, ви можете взяти в оренду авто в 7Cars. У нас ви знайдете широкий вибір машин найрізноманітніших класів і марок, які ми можемо доставити на вашу адресу. А щоб обрати було простіше, дивіться добірку автомобілів, яку ми підготували для вас внизу цієї сторінки.

Знижка! 20%
Знижка! 20%
Новинка!
Новинка!

Залишити відгук