з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Палаци й замки Чернігівщини: подорожуємо з Києва на авто

Палаци й замки Чернігівщини: подорожуємо з Києва на авто

Юлій Лечехліб
Співзасновник компанії

Україна славиться не лише м’яким кліматом і приголомшливою природою, але й великою кількістю збережених до наших днів пам’яток історії. Вирушаючи в подорож на захід країни, ми побачимо старовинні замки та укріплення, північний схід же зустрічає прекрасними палацами й садибами. Особливо багато їх на Чернігівщині, яку прийнято називати козацьким краєм.

Чернігівська область безсумнівно варта того, щоб приїхати сюди на вихідні. Для максимально насиченого й цікавого відпочинку краще вирушати в дорогу на автомобілі. І навіть відсутність особистого транспорту не стане для вас перешкодою: в офісі компанії 7Cars вам швидко й на вигідних умовах нададуть машину в оренду на потрібний термін, завдяки чому пам’ятки Чернігівської області опиняться повністю у вашому розпорядженні. До того ж, відпустка на особистому транспорті – це непередавана свобода, яка відчувається протягом усього шляху від Києва до Чернігова.

Палац Галаганів у Сокиринцях

Село Сокиринці Чернігівської області розташоване в 185 кілометрах від столиці. Дорога туди займає всього три години їзди з зупинками на каву. У чотирьох кілометрах від траси ви знайдете відомий палац Галаганів – архітектурний ансамбль у стилі ампір. За задумом архітектора, всі споруди цього відмінно збереженого комплексу розташовані на одній осі, що з’єднує палац із селом.

У центрі величезного парку розміщується компактний білосніжний палац, будівлю якого увінчано декоративним куполом. Сама споруда є відмінною демонстрацією палацової архітектури 18-19 століть. Крім величного зовнішнього вигляду, будівля приваблює і своєю незвичайною історією. Згідно з легендою, замок був проклятий козаками за те, що Іван Галаган за наказом царя стратив багатьох з них за пособництво монаршому зраднику Мазепі.

sadyba_galagana

Фото від Ss7806 ліцензовано CC BY-SA 4.0. Фото кадровано.

Садиба в Качанівці

У Качанівці на мальовничому березі річки Смош розташовані палац і парк Тарновських. Унікальність споруди полягає в тому, що з часу свого зведення вона жодного разу не видозмінювалася й до сих пір залишається в первісному вигляді. Потрапити на територію в 560 га паркової зони з Києва можна всього за декілька годин їзди на машині. Палац, розташований на схилі між двома ставками, знаходиться у 180 км від столиці. Не лякайтеся, якщо не знайдете його на автомобільній карті: якщо їхати в бік Ічні по трасі Київ – Суми або Київ – Чернігів, то за вказівниками знайти палац буде не складно. Щоправда, останні кілометри шляху зараз знаходяться в незадовільному стані.

До самого палацу веде центральна алея, на протилежній стороні якої розмістилася родинна усипальниця Тарновських. Свого часу це місце являло собою своєрідний Парнас: сюди звідусіль з’їжджалися люди мистецтва і закохані в них музи. Саме меценатство зробило сімейство банкротом, змусивши продати маєток з молотка. Наступним його господарем став власник цукрового заводу, який провів тут водогін і електрику.

На окрему увагу заслуговує величезний парк навколо палацу. Місцями він настільки густий, що швидше нагадує дикий ліс, у якому легко заблукати. Розташовані всюди затишні альтанки часто приваблюють любителів романтики.

kachanivka

Фото від а-designer ліцензовано CC BY-SA 3.0. Фото кадровано.

Палац Рум’янцева-Задунайського

Красива, вражаючої величі будівля є відмінною локацією для професійних фотографів. Щоправда, з Києва сюди доведеться їхати не менше трьох з половиною годин, подолавши відстань у 268 км. Палац був побудований спеціально до приїзду Катерини II, на честь якої будівля має форму літери «Е». Архітектурний задум був досить складним для втілення, але все-таки стиль середньовічного замку з елементами романтизму був гідно оцінений як сучасниками, так і нащадками. На жаль, зараз велика частина споруди потребує серйозної реставрації, але приголомшливий краєвид навколо будівлі й мальовничий парк приваблюють сюди любителів історії та туристів.

rumianceva-zadunayskogo

Фото від Константинъ ліцензовано CC BY-SA 3.0. Фото кадровано.

Батуринська фортеця

Знайомлячись на машині з Чернігівською областю, не можна обділити увагою невелике містечко Батурин. Воно розташоване в 224 км від Києва і вважається козацькою столицею Чернігівщини. Місто багате на історичні пам’ятки, але на особливу увагу заслуговує Батуринська фортеця – частина Національно-культурного заповідника. Відносно нещодавно будівля зазнала реконструкції. Хоча відновлювальні роботи здійснювалися за допомогою сучасних матеріалів, усі історичні нюанси були повністю дотримані. З кінця 17 до початку 18 століть ця фортеця була резиденцією українських гетьманів.

baturyn

Фото від Demmarcos ліцензовано CC BY-SA 4.0. Фото кадровано.

Палац Пашковських

Проїхавши трохи менше вісімдесяти кілометрів від Києва до Козельця, звернувши на північ до села Кіпті та, через декілька кілометрів, наліво до Чемер, ви опинитеся біля унікальної споруди неоготичного стилю. Зведена у другій половині 19 століття, будівля належала промисловцеві, що відкрив у містечку лікеро-горілчаний завод. Але відоме це місце не лише завдяки спиртозаводу. Саме тут народився Олексій Розумовський – фаворит російської імператриці Єлизавети та брат Кирила Розумовського – останнього гетьмана Січі Запорізької.

Кожне з цих місць має свою неповторну красу й атмосферу, а порівняно невелика відстань від столиці робить їх ідеальними для поїздки на вихідні чи на один день. Тому, якщо ви хочете дізнатися більше про історію своєї країни та отримати незабутні враження – сміливо вирушайте в дорогу!

Кращі авто для поїздки на Чернігівщину

Хочете орендувати авто, але не знаєте, що вибрати? Ми підібрали для вас декілька моделей, які подарують справжній комфорт у цій невеликій подорожі та не «злякаються» місцевих доріг!

Знижка! 20%
Знижка! 20%

Залишити відгук