з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Поради з водіння авто в Україні для іноземців

Поради з водіння авто в Україні для іноземців

Якщо ви збираєтеся подорожувати автомобілем по Україні, то ваша поїздка, напевно, виявиться приємною та цілком комфортною. Але все ж, краще заздалегідь дізнатися про нюанси східноєвропейських доріг. Багато західних туристичних агентств попереджають про це своїх громадян, які планують провести відпустку на території нашої країни.

Сюрпризів може виявитися чимало: починаючи від стану доріг, і закінчуючи бюрократичними моментами, пов’язаними з тимчасовою легалізацією свого автомобільного транспорту в Україні. Щоб, принаймні, заощадити час на оформленні особистого автомобіля, рекомендуємо брати авто в оренду: легко та зручно отримати його можна в будь-якому з офісів 7Cars.

Фахівці нашої компанії підготували поради з водіння в Україні для іноземців, які допоможуть вам краще орієнтуватися на місцевих дорогах і уникнути неприємностей.

Вимоги до документації та оренда авто

Відповідно до законодавства України, для водіння авто на території нашої країни громадяни іноземних держав повинні мати при собі водійське посвідчення, що діє на території України (Віденська конвенція). В інших випадках потрібно додатково мати міжнародні водійські права.

Для того, щоб орендувати транспортний засіб, окрім посвідчення водія, потрібно надати паспорт, за яким здійснювався в’їзд на територію України. За віком водій повинен бути не молодше 21 року, при цьому мати не менше двох років водійського досвіду.

Дороги: наскільки безпечне водіння в Україні?

Дороги в Україні

Іноземним громадянам варто пам’ятати, що стан доріг нашої країни може суттєво відрізнятися залежно від місцевості. Дорожнє покриття великих міст знаходиться у відносно гарному стані, має чітку розмітку. Важливо пам’ятати, що, за винятком випадку обгону, рух по розділових смугах заборонено.

Якщо говорити про дороги за межами великих міст, то їх стан часто плачевний. Незважаючи на те, що дорожня розмітка часто відсутня, рухаючись за кермом авто, краще дотримуватися правого боку, стежити за дорожніми знаками й покажчиками. У якості додаткової опції до послуг оренди авто наша компанія пропонує якісний GPS-навігатор, який допоможе вам орієнтуватися на дорогах.

Обмеження швидкості

Офіційно встановлене обмеження швидкісного режиму в Україні – 50 км/год у межах населеного пункту, 90 км/год у незаселеній місцевості та 130 км/год на автомобільних магістралях. Співробітники української поліції можуть зупинити вас у будь-якому місці, тому краще уникати заборонених дій. Якщо ж ви все-таки перевищили швидкість і вас зупинили поліцейські, вимагайте видачі протоколу порушення.

Етикет на дорозі

В Україні, крім законодавчо встановлених правил дорожнього руху, існує ряд умовних сигналів, що полегшують комунікацію між водіями на дорогах:

 • зустрічний водій мигає вам фарами – попереду дорожня поліція, або вас просять переключити фари з дальнього світла на ближнє;
 • блимає фарами попутка – просять поступитися дорогою;
 • якщо попереду рухається фура, увімкнувши лівий сигнал повороту в поєднанні з гальмівними вогнями, то це попередження про неможливість здійснення обгону, оскільки є транспорт на зустрічній смузі. І навпаки, правий поворотник плюс гальмівні вогні – дорога попереду вільна;
 • сигнал аварійними вогнями означає або вибачення, або подяку на вашу адресу.

На дорогах України будьте готові до того, що далеко не всі водії дотримуються правил дорожнього руху й проявляють ввічливість. Іноді краще пропустити особливо відчайдушного «гонщика», щоб не допустити аварійної ситуації.

ДТП

Якщо ви все ж стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то не варто панікувати. Для того, щоб із мінімальними втратами вийти з цієї ситуації, варто дотримуватися декількох простих правил:

 • не міняйте положення автомобіля, якщо це не створює додаткових аварійних ситуацій;
 • увімкніть аварійну світлову сигналізацію, встановіть знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м поза ними;
 • обов’язково викличте поліцію на місце аварії;
 • якщо ви пересуваєтеся на орендованому авто, протягом півгодини після ДТП потрібно повідомити прокатну компанію про аварію. Вам обов’язково допоможуть і зконтактують зі страховим агентом.

Водії та пішоходи

Водії та пішоходи
Українські дороги не завжди можуть похвалитися якісною розміткою, тому, пересуваючись по населеним пунктам, краще звертати увагу на пішоходів, які часом можуть переходити дорогу в найнесподіваніших місцях. Уважно треба ставитися й до підозрілих водіїв, оскільки шахрайство на дорозі – явище не таке вже й рідкісне. Крім того, в незнайомій місцевості краще уникати випадкових пасажирів, які голосують на проїжджій частині.

Згідно з численними відгуками іноземних мандрівників, оптимальний спосіб пересування незнайомою країною – на орендованому авто. Це не лише позбавляє вас від необхідності проходити процедуру оформлення машини, але й дає додаткову інформаційну підтримку, забезпечує допомогу у випадку поломки та вирішення питань у разі ДТП.

Залишити відгук