Якщо ви збираєтеся подорожувати автомобілем по Україні, то ваша поїздка, напевно, виявиться приємною та цілком комфортною. Але все ж, краще заздалегідь дізнатися про нюанси східноєвропейських доріг. Багато західних туристичних агентств попереджають про це своїх громадян, які планують провести відпустку на території нашої країни.
Сюрпризів може виявитися чимало: починаючи від стану доріг, і закінчуючи бюрократичними моментами, пов’язаними з тимчасовою легалізацією свого автомобільного транспорту в Україні. Щоб, принаймні, заощадити час на оформленні особистого автомобіля, рекомендуємо брати авто в оренду: легко та зручно отримати його можна в будь-якому з офісів 7Cars.
Фахівці нашої компанії підготували поради з водіння в Україні для іноземців, які допоможуть вам краще орієнтуватися на місцевих дорогах і уникнути неприємностей.
Відповідно до законодавства України, для водіння авто на території нашої країни громадяни іноземних держав повинні мати при собі водійське посвідчення, що діє на території України (Віденська конвенція). В інших випадках потрібно додатково мати міжнародні водійські права.
Для того, щоб орендувати транспортний засіб, окрім посвідчення водія, потрібно надати паспорт, за яким здійснювався в’їзд на територію України. За віком водій повинен бути не молодше 21 року, при цьому мати не менше двох років водійського досвіду.
Іноземним громадянам варто пам’ятати, що стан доріг нашої країни може суттєво відрізнятися залежно від місцевості. Дорожнє покриття великих міст знаходиться у відносно гарному стані, має чітку розмітку. Важливо пам’ятати, що, за винятком випадку обгону, рух по розділових смугах заборонено.
Якщо говорити про дороги за межами великих міст, то їх стан часто плачевний. Незважаючи на те, що дорожня розмітка часто відсутня, рухаючись за кермом авто, краще дотримуватися правого боку, стежити за дорожніми знаками й покажчиками. У якості додаткової опції до послуг оренди авто наша компанія пропонує якісний GPS-навігатор, який допоможе вам орієнтуватися на дорогах.
Офіційно встановлене обмеження швидкісного режиму в Україні – 50 км/год у межах населеного пункту, 90 км/год у незаселеній місцевості та 130 км/год на автомобільних магістралях. Співробітники української поліції можуть зупинити вас у будь-якому місці, тому краще уникати заборонених дій. Якщо ж ви все-таки перевищили швидкість і вас зупинили поліцейські, вимагайте видачі протоколу порушення.
В Україні, крім законодавчо встановлених правил дорожнього руху, існує ряд умовних сигналів, що полегшують комунікацію між водіями на дорогах:
На дорогах України будьте готові до того, що далеко не всі водії дотримуються правил дорожнього руху й проявляють ввічливість. Іноді краще пропустити особливо відчайдушного «гонщика», щоб не допустити аварійної ситуації.
Якщо ви все ж стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то не варто панікувати. Для того, щоб із мінімальними втратами вийти з цієї ситуації, варто дотримуватися декількох простих правил:
Українські дороги не завжди можуть похвалитися якісною розміткою, тому, пересуваючись по населеним пунктам, краще звертати увагу на пішоходів, які часом можуть переходити дорогу в найнесподіваніших місцях. Уважно треба ставитися й до підозрілих водіїв, оскільки шахрайство на дорозі – явище не таке вже й рідкісне. Крім того, в незнайомій місцевості краще уникати випадкових пасажирів, які голосують на проїжджій частині.
Згідно з численними відгуками іноземних мандрівників, оптимальний спосіб пересування незнайомою країною – на орендованому авто. Це не лише позбавляє вас від необхідності проходити процедуру оформлення машини, але й дає додаткову інформаційну підтримку, забезпечує допомогу у випадку поломки та вирішення питань у разі ДТП.