з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 34.7 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Каршерінг чи оренда авто: що обрати? Порівняння сервісів

Каршерінг чи оренда авто: що обрати? Порівняння сервісів

Вікторія Іщенко
Бухгалтер

Відсутність особистого автомобільного транспорту для сучасної людини давно перестало бути проблемою. Поширення прокатних послуг призвело до того, що водії не завжди замислюються про придбання власного авто, вважаючи за краще користуватися послугами оренди ТЗ. Це не лише зручно та економно з точки зору витрат часу, але й виключає проблеми з лагодженням і обслуговуванням машини, а також необхідність мати постійне та обладнане місце для паркування.

До того ж, звернення у прокатну компанію – це наявність вибору потрібного автомобіля, якісний сервіс і безліч додаткових послуг (миттєва доукомплектація авто, послуги водія, допомога в організації маршруту). Послуги компаній, що здають транспортні засоби в оренду, адаптовані під потреби клієнтів і можуть бути довгостроковими й короткостроковими, зі своїми умовами та вигодою.

Короткострокова оренда, або каршерінг, з’явилася порівняно недавно і вважається прогресивною послугою. На відміну від класичного прокату, який оплачується подобово або погодинно, каршерінг – це автоматизована похвилинна оренда, яка допомагає дістатися з пункту А в пункт Б.

Як же працює каршерінг? Прокатні машини з ключами в замку запалювання припарковано по всьому місту. Вам достатньо визначити місцезнаходження найближчого до вас автомобіля, забронювати його й дістатися до машини. Знайти її нескладно – мобільний додаток точно вказує місце стоянки на карті. До того ж, багато компаній доповнюють свої карти кнопкою «блимнути», натиснувши на яку, ви швидко знайдете орендований транспорт за допомогою сигналу аварійки. Послуга надається з моменту натискання кнопки старту в мобільному додатку.

Переваги каршерінгового авто

Каршеринг

 • Відсутність необхідності відвідування офісу й документального оформлення послуги. Все вирішується в режимі он-лайн і оплачується в суворій відповідності з часом, протягом якого ви використовуєте машину.
 • Друга перевага виходить із першої – онлайн-реєстрація та оформлення послуги дозволяє скористатися нею практично в будь-який час доби. Оформлення ж класичної оренди можливе лише в робочі години прокатної компанії.
 • Вам не потрібно піклуватися про пошук точки видачі авто чи доставки машини за вашою адресою. Коли знадобився транспорт, ви просто обираєте найближчий до вас, пересуваєтеся на ньому, а потім залишаєте на точці стоянки. Ця послуга є чудовою альтернативою таксі; різниця полягає лише в тому, що за короткострокової оренди водієм є ви самі.
 • Можливість ранжованої оплати за послугу відповідно до обраного тарифу. Практично кожна служба пропонує свою градацію оплати каршерінгу відповідно до технічного й зовнішнього стану авто. За наявності зовнішніх пошкоджень вам варто лише надіслати фото у мобільному додатку чи електронній пошті. Відповідальності за шкоду, завдану попереднім водієм, ви не несете.
 • Ви не витрачаєте час на прогрів автомобіля. Функція попереднього бронювання дозволяє не лише закріпити за вами найближчий ТЗ, але й своєчасно запустити роботу двигуна в віддаленому форматі.

Скористатися послугою каршерінгу може кожен автомобіліст, який має хоча б невеликий водійський стаж (різні компанії вимагають від трьох до п’яти років досвіду водіння). Якщо вам вже виповнився 21 рік, ви маєте водійське посвідчення, то досить просто встановити мобільний додаток і насолодитися отриманою послугою оренди.

Збираючись скористатися каршерінгом, краще спочатку відвідати сайт прокатної компанії та вивчити всі умови сервісу. Реєструючись у мобільному додатку, потрібно буде внести свої особисті дані та підтягнути банківську карту для подальшої оплати.

Переваги прокату автомобілів

Оренда авто

Незважаючи на активне поширення каршерінгу, популярність класичної оренди ТЗ аж ніяк не меншає, а навпаки – стає дедалі більшою. Ми в компанії 7Cars пояснюємо це наступними перевагами.

 • На відміну від каршерінгу, ви завжди маєте вибір. Замість автомобіля, розташованого поблизу, ви можете обрати ту марку та модель, які здадуться найбільш комфортними, доступними за вартістю й придатними для ваших поточних завдань.
 • Наявність прокатного автомобіля означає його доступність у будь-який зручний момент часу. А у випадку із каршерінгом у доступі може не виявитися необхідного вам класу авто, або ж його може забрати більш розторопний водій.
 • Великі прокатні компанії надають орендарям цілодобову підтримку в телефонному режимі.
 • Офіційний договір, укладений із прокатною компанією, багатьма сприймається як більш надійний, ніж оформлений через інтернет. Перш ніж прийняти рішення про оренду авто, ви маєте можливість ретельно його оглянути, а також простежити за фіксацією будь-яких ушкоджень в акті прийому-передачі.
 • Оренда авто за стандартними правилами передбачає повне технічне обслуговування авто фахівцями прокатної компанії. Ви завжди отримуєте справний автомобіль і заправлений бак.
 • За необхідності ви можете оформити прокат транспортного засобу з водієм, доповнити обрану модель ТЗ необхідними гаджетами або дитячим кріслом. Каршерінг у цьому плані дуже уніфікований: користуватися доведеться тим транспортом, який опинився «під рукою», без можливості зміни комплектації.

Якою ж послугою краще скористатися?

Приймаючи для себе рішення про необхідність тієї чи іншої прокатної послуги, потрібно враховувати специфіку майбутнього використання авто. Якщо машина вам потрібна «тут і зараз», виключно для одноразового пересування між точками, то швидше та вигідніше скористатися каршерінгом. Якщо ж ідеться про більш-менш довгострокову оренду (на добу чи більше), то раціональніше буде використати класичний варіант. Також врахуйте й інші фактори: чи потрібні додаткові опції для авто, такі як багажник на даху чи навігатор? Чи необхідна у вашій ситуації можливість вибору моделі, класу, місткості машини? Якщо на ці питання ви відповіли позитивно, то зупиніть свій вибір на традиційній оренді.

Залишити відгук

Jane
11.12.2019

вигідніше скористатися каршерінгом

Відповісти