з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 37.00 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Лізинг авто: що це й як він працює для приватних осіб?

Лізинг авто: що це й як він працює для приватних осіб?

Світлана Степаненко
Юрисконсульт

Лізинг авто – це популярний фінансовий інструмент на автомобільному ринку, який є орендою транспортного засобу з подальшим правом викупу або поетапне придбання автомобіля у власність. По суті, покупець виплачує ціну автомобіля частинами (як під час кредиту), але юридично авто залишається у власності компанії до завершення виплати. Таке органічне поєднання оренди й покупки дозволяє стати повноправним власником обраної моделі машини без необхідності виплати її вартості відразу.

На відміну від більшості європейських країн, у нашій країні придбання авто в лізинг для фізичних осіб стало доступним зовсім недавно, але зручність послуги вже зробила її досить популярною серед автолюбителів. Автомобілі в лізинг надають не лише спеціалізовані лізингові фірми та автосалони, але й прокатні компанії.

Що потрібно надати приватній особі для лізингу авто

Якщо вам уже виповнилося 25 років, ви маєте не менше 5 років водійського стажу й готові внести третину вартості машини відразу, укласти угоду зовсім не складно. Для того, щоб оформити договір лізингу на обраний автомобіль, орендар (лізингоодержувач) має надати орендодавцю (лізингодавцю) пакет документів, що складається з:

 • паспорта громанянина;
 • ідентифікаційного коду;
 • посвідчення водія;
 • додаткового документа, що посвідчує особу (закордонний паспорт, наприклад).

Такий мінімальний пакет документів є достатньою підставою для укладення лізингового договору.

Процедура отримання авто в лізинг

Отримання транспортного засобу в лізинг включає ряд етапів.

 1. Обираєте автомобіль, який відповідає всім вашим запитам та параметрам, після чого надаєте компанії пакет документів.
 2. Компанія перевіряє документи, щоб прийняти рішення про можливість / неможливість укладення з вами лізингового договору, що містить докладний перелік усіх нюансів (умови самої угоди, суму й терміни внесення оплат, список додаткових сервісних послуг, порядок переходу ТЗ у вашу власність). Такий документ можна назвати попереднім договором купівлі-продажу, згідно з яким ви зобов’язуєтеся щомісячно вносити встановлені платежі. Вартість самого транспортного засобу й розмір ваших внесків при цьому прив’язуються до курсу долара.
 3. Після укладення договору ви можете одразу ж користуватися автомобілем, але до внесення останньої виплати не маєте права його перепродувати або передавати третім особам. Компанія також залишає за собою право контролювати технічний стан ТЗ.
 4. З виплатою останнього платежу орендар стає повноправним власником авто й може розпоряджатися ним на свій розсуд.

leasing_02

Лізинг чи кредит: що краще?

Багато хто вважає, що лізинг мало чим відрізняється від звичного кредиту, але це не зовсім так. На відміну від процедури кредитування, лізингові операції мають свої суттєві переваги:

 • Лізингові платежі найчастіше істотно менші за кредитні та багато в чому залежать від внесеної вами первісної суми.
 • Графік платежів більш гнучкий і може мати безліч варіантів.
 • Процедура оформлення договору досить проста й не забирає багато часу (пакет документів мінімальний, як і час прийняття рішення орендодавцем).
 • Ви можете обирати між тим, щоб забрати машину після закінчення договірного терміну або повернути її компанії, обмінявши на іншу.
 • Лізинговий договір дає можливість придбати ТЗ комерційного призначення; водночас у кредит фізичній особі зробити це проблематично.
 • За необхідності лізингову угоду набагато простіше розірвати.
 • У договір за бажанням можуть бути включені додаткові послуги, що заощаджують ваш час (технічне обслуговування, сезонна заміна гуми, надання підмінного транспорту в разі поломки).

leasing_03

Щоправда, послуга має і свої невеликі недоліки порівняно з кредитом:

 • До отримання компанією останнього внеску ТЗ залишається в її повній власності, що дозволяє вилучити його у разі недобросовісної виплаті внесків.
 • Авто, оформлене в лізинг, не підлягає передачі вами в суборенду третім особам.

Компанія 7Cars пропонує автомобілі як в оренду з правом викупу для фізичних осіб, так і в лізинг для компаній. Обрати автомобіль і відправити нам заявку ви зможете на сторінці послуги.

Залишити відгук