з 8:00 до 20:00 info@7cars.com.ua
Вхід у кабінет
UA
USD
1 USD = 35.5 UAH
7cars
 • Філія
  Телефон
  Час роботи
  з 8:00 до 20:00
  E-mail
  info@7cars.com.ua
Подорожуємо Житомирщиною на авто: 13 цікавих фактів про регіон

Подорожуємо Житомирщиною на авто: 13 цікавих фактів про регіон

Юлій Лечехліб
Співзасновник компанії

Житомирщина – це один із найбільших регіонів України, проте особливою популярністю серед туристів він не користується. Багато хто впевнений, що тут дуже мало цікавих пам’яток, тому вважають за краще їздити в більш відомі й «розкручені» місця. Однак насправді на Житомирщині є дуже багато як стародавніх будівель, так і монументів, музеїв.

Пропонуємо до вашої уваги добірку фактів, завдяки яким ви поглянете на цей регіон з іншого ракурсу. А щоб швидко та з комфортом об’їхати всі цікаві місця області, рекомендуємо орендувати автомобіль у Житомирі від нашої компанії.

1. Перш за все, область славиться своєю буйною природою. Унікальні пейзажі Житомирщини викликають захват практично у всіх мандрівників. Тут ви можете прогулятися по густих лісах і подихати свіжим повітрям серед безкраїх степів. Також у регіоні дуже багато річок, де ви можете скупатися чи порибалити. Ось чому сюди зазвичай їдуть ті люди, які втомилися від повсякденної суєти й хочуть принаймні трохи побути наодинці з природою.

Природа Житомирщини

2. Найдавніший театр України – філармонія Ріхтера – розташований саме в Житомирі. Побудований він був ще в 1858 році за проєктом відомого архітектора І. Штрома. З тих пір на його сцені виступали відомі артисти не лише України, але й усього світу. Зараз філармонія відкрита для відвідувачів. Тут ви можете насолодитися якісною музикою, а її колектив може організувати будь-який концерт, який сподобається навіть найбільш примхливим слухачам.

Житомирська філармонія

Фото від Milamixalchuk, license CC BY-SA 4.0

3. Багаті ліси. Саме Житомирська область є лідером в Україні за площами, які зайняті лісами. Причому тут можна зустріти й багатовікові дерева, й молоді чагарники. Серед найпоширеніших дерев, що ростуть у лісах Житомира, варто відзначити сосну, дуб, бук і березу. Щороку навесні лісники висаджують тут нові саджанці, завдяки чому ліси в регіоні стають все прекраснішими й ширшими.

4. Унікальні рослини та тварини. Флора і фауна Житомирщини багата й неповторна. Це пов’язано з тим, що в регіоні є і степ, і густі ліси, і водойми, і непрохідні болота. Ось чому тут можна побачити дуже багато рідкісних рослин, тварин і комах. До слова, біля Словечансько-Овруцького кряжу досі зеленіють густі кущі азалії, які, як стверджують учені, ростуть тут з часів появи мамонтів; а біля села Червонка можна побачити справжній скельний дуб. Корінне населення області стверджує, що тільки у них недалеко від села Вишпіль росте стародавній дуб, доторкнувшись до якого, можна вилікуватися від будь-якої хвороби.

Цвітіння азалії

Фото від Юрій Приходько, license CC BY-SA 4.0

5. Саме на Житомирщині розташоване легендарне Громовище – одне з найзагадковіших і містичних місць України. Знайти його можна неподалік від містечка Коростень, за 94 км від обласного центру. Місцеві жителі подейкують, що багато століть тому саме тут розташовувалися розкішні угіддя одного поміщика, який славився непростим характером і буквально виводив своїх односельчан із себе. За це місцеві жителі прокляли його. У його маєток влучила блискавка, внаслідок чого він разом із господарем згорів дотла. З тих пір тут ніхто не живе й нічого не росте. Туристи, побувавши на Громовищі, відзначають різкий занепад сил і апатію. А місцеве населення стверджує, що частенько бачить тут аномальні явища у вигляді яскравого променя, що виходить із землі і спрямовується в небо. Ба більше, будь-яка гроза в цій місцевості супроводжується блискавками, які неодмінно вдаряють саме у Громовище.

6. Промисловий центр. У Житомирі та області дуже багато різних заводів, фабрик та інших промислових підприємств. Тут також добувають мармур, дорогоцінні й напівкоштовні метали та навіть титанову руду.

Промисловість Житомира

7. Унікальний музей дорогоцінного та декоративного каменю. Розташований він у селищі Хорошів (52 км від Житомира). Тут представлено понад 1500 екземплярів різних мінералів, гірських порід і дорогоцінних каменів. Але найціннішим експонатом музею є унікальний топаз, вага якого становить близько 300 кілограмів.

8. Лютеранська кірха, що височіє в Житомирі – це один із найдавніших храмів України, побудований у готичному стилі. Подейкують, що саме в цій кірсі на органі свого часу грав дід знаменитого піаніста С. Ріхтера.

Лютеранська кірха в Житомирі

9. Житомирщина – регіон геніїв і світових знаменитостей. Тут народилися такі відомі особистості, як Олександр Зінченко (український футболіст), Ніна Матвієнко (співачка), Раїса Недашківська (актриса), Валерій Харчишин (рок-музикант), Сергій Корольов (відомий конструктор і вчений), Леся Українка (поетеса), Юлія Олішевська (спортсменка-легкоатлетка, чемпіонка Європи 2012 року), Тетяна Рябченко (велогонщиця), Володимир Демчук (чемпіон світу з кікбоксингу) і багато інших.

10. Купальні княгині Ольги, в народі іменовані маленькою Швейцарією Житомирщини, розташовані в Коростені. Подейкують, що княгиня Ольга оселилася в цьому містечку і побудувала невеличку церкву біля центрального парку, яка, до слова, збереглася і до наших днів. Неподалік від зведеного храму розташовувалося мальовниче місце з величезними валунами, із яких стікала чиста й прозора вода. Саме це місце княгиня облюбувала для купання. Купальні виглядають дуже красиво і живописно, тому місце користується великою популярністю як серед корінних жителів, так і серед мандрівників.

Купальні княгині Ольги

Фото від Korturinfo, license CC BY-SA 4.0. Фото кадровано

11. Унікальний заказник Камінне Село розташований у дрімучому лісі неподалік від села Рудня-Замисловецька (близько 170 км від обласного центру на машині). Це місце примітне тим, що тут можна побачити величезні кам’яні брили, вкриті зеленим мохом, які мають форму будинків, храмів та інших будівель. Ось чому урочище прозвали Камінним Селом. Достеменно ніхто не може сказати, звідки тут узялися ці валуни. Вчені стверджують, що це наслідки руху льодовика. Але багато хто вірить у те, що камені – це нагадування про битву між Господом і Сатаною. На деяких з валунів навіть можна розгледіти відбиток Божої ступні й сліди кігтів диявола.

Камінне Село

Фото від Качанов Сергій, license CC BY-SA 4.0

12. Американське кафе «Мелроуз» – один з кращих закладів регіону. Перш за все, відвідувачів вражає його інтер’єр: у людей, що потрапили сюди, створюється враження, що вони перенеслися на кілька десятиліть назад і потрапили до США. Особливо вражаюче виглядають столики у вигляді яскравих кабріолетів і джинсові крісла. Меню кафе різноманітне й багате: тут можна поласувати стравами не тільки американської та української, а й навіть японської кухні. Єдиний мінус закладу – повільне обслуговування: часом своє замовлення можна прочекати 30 хвилин. Здебільшого це пов’язано з популярністю місця і великим напливом клієнтів.

Ресторан «Мелроуз»

13. Музей української домашньої ікони – це єдиний музей такого типу в Європі. Розташований він у Замку «Радомишль» (75 км від Житомира на авто). Тут представлено більше 5000 унікальних домашніх ікон, зібраних у різний період часу українським лікарем і громадським діячем Ольгою Богомолець. До слова, ця колекція – це ще й найбільше зібрання християнських образів у всій Європі.

Музей домашньої ікони

Фото від Olga Bohomolec press-office, license CC BY-SA 4.0

Як бачите, Житомирщина – це унікальний і цікавий регіон України, в якому є і містичні місця, і старовинні пам’ятки, і мальовнича природа. Його краса і неповторність не зможуть залишити байдужим жодного гостя. Готуйте машину або беріть її напрокат, і жодне з цікавих місць від вас не сховається. Приємних подорожей!

Залишити відгук